חלוקת עבודה

מה עושים כשהוא לומד לבחינות לשכה בבית וצריך שקט ואת עובדת מהבית וממש לא אוהבת שקט? שיראל פלק יצרה את הנוסחא המושלמת לזוגיות בריאה, ועדיף במרחק כמה שעות נסיעה אחד מהשני

לכל זוג יש את חלוקת העבודה שלו.
אצל ההוא האישה היא אשת קריירה מצליחה שמכניסה ימבה כסף ואילו הגבר אחראי על כל מטלות הבית, על חינוך הילדים והכביסות, ואצל ההם הגבר עובד עד מאוחר והאישה עושה את כל אלה. יש כאלה שהגבר שוטף כלים והאישה מבשלת ויש כאלה שהאישה שוטפת את הרצפה והגבר עושה את הכביסות.

ומה אצלנו?
ובכן אני התרגלתי שאצלנו אני זאת ששוטפת את הבית ואחראית על הכביסות והוא מבשל ועושה כלים, כשבכל מה שקשור לילדים – אנחנו יחסית שווים.
כל זה התקיים עד שבעלי התחיל ללמוד לבחינות לשכת עורכי הדין ואז שינינו קצת את הנוסחה והיא עובדת ככה:

כביסות: אני.
בישולים: אני.
ילדים: אני.
ניקיון: אני.
להחליף את גלילי הטישו במתקן שלהם בשירותים: הוא.

ומכיוון שהחלוקה ממש הוגנת, ומכיוון שהחלטתי אפילו לאזן אותה עוד טיפה, החלטתי לקחת על עצמי תפקיד חשוב נוסף, והוא:
להציק לו: אני.

מתחלקים במשימות באופן שיוויוני סך הכול . אילוסטרציה

אפרט כעת את הנוסחא: מכיוון שהוא לומד בבית כל היום, ואני עובדת בבית – הנחתי שהקב"ה לא סתם עשה את זה, והוא וודאי רוצה שתהיה בינינו אינטראקציה רבה ככל האפשר כדי לחזק את הזוגיות הנפלאה שלנו, ואם הקב"ה רוצה משהו – מי אני שאעמוד בדרך?

לכן בערך כל שעה, אני נכנסת לחדר הלימוד שלו (שהוא גם החדר של הילדים) עם אמתלות שונות לכניסתי החוזרת: פעם זה כי אני צריכה בדיוק להכניס את הבגדים של הילדים שקיפלתי, פעם אחרת אני צריכה לחתל את הקטנצ'יק והמגבונים שם, פעם אחרת אני שואלת אותו אם הוא רוצה מים, ואז חביתה, ואז נכנסת כדי שיבדוק עם ההורים שלו איפה הם בשבת, ואז נכנסת להתייעץ על רעיונות לעבודה (הוא נותן הרבה!), ואז נכנסת כדי להתייעץ מה לקנות ברמי לוי , וכמובן מה התפריט לשבת, ואז אם הוא יכול לשמור על הקטן כמה דקות ועוד ועוד. בסך הכול אני הרי בחורה יצירתית ורעיונות לא חסרים לי.

מכיוון שההצקות שלי לא תורמות ללימוד שלו, הוא החליט לנעול את הדלת.
אז נעלבתי. אז הוא ביקש ממני שאני אנעל והמפתח יהיה בחוץ ושזה רק יסמן לי לחשוב פעמיים לפני שאני נכנסת. כמובן שאמרתי לו שזה מראה על חוסר אמון בינינו – שהוא לא יכול לסמוך עליי שלא אכנס. וכמובן שהוא אמר לי שזה נכון לחלוטין וכבר הוכחתי את עצמי בעבר.

מפה לשם הוא נעל את עצמו בחדר, אז המסכן עכשיו צריך לקום מהכיסא כל פעם כדי לפתוח לי אותה. היום שברתי שיא והוא נאלץ לפתוח לי את הדלת 12 פעמים.
אז היום הבנתי שהגזמתי, והחלטתי שזהו. אני מתעלה על עצמי ובשבועיים הקרובים – עד הבחינה, לא מציקה לו יותר כי הוא צריך ללמוד ואני הגב שלו! ומאחורי כל גבר מצליח עומדת אישה שאמרה לו שהמטלה היחידה שלו בבית היא להחליף את גלילי הטישו בשירותים ואם אני רוצה שהגבר שלי יצליח (הצלחתו – הצלחתי) אני חייבת לעמוד בזה. לכן החלטתי על אסטרטגיה חדשה והעפתי אותו ללמוד אצל ההורים שלי ברמת הגולן (כן. עד כדי כך רחוק.)
ככה אני עובדת יותר טוב, ככה הוא לומד יותר טוב, ועוד שבועיים הוא יחזור אליי עם תעודת עורך דין ביד.
הבעיה היחידה שנשארה לי – היא שעכשיו נשארתי גם עם המטלה של הטישו.

אודות הכותב/ת

5 תגובות

  1. גם אצלינו זה התפקיד שלי! בתאריך

    וואי, להחליף את הטישו זה החלק הכי קשה! מניסיון!

  2. משתמש אנונימי (לא מזוהה) בתאריך

    את גדולה מהחיים!!!
    עוקבת בדבקות אחרי הטור שלך ?

כתוב תגובה