אתה עמדי

הראל טל פותח את שערי הלב

עם בוא חודש הרחמים והסליחות, משחרר הראל טל סינגל חדש שפותח את שערי הלב – 'אתה עמדי'. בשיר המשלב מילים מתהילים עם מילים מקוריות, הוא מבקש להתחזק ולהתעצם בקשר הנצחי שלנו עם בורא עולם. על ההפקה המוסיקלית של השיר הופקד אבי טל.

שנה וחצי לאחר צאת 'קראתי בכל לב', האלבום השני והמצליח של הראל טל, ועם בוא ימי הרחמים והסליחות הוא משחרר סינגל חדש שפותח את שערי הלב – 'אתה עמדי'.

רבי נחמן מברסלב אומר שסוד כוונת חודש אלול ועיקר התשובה הוא שאדם ישמע ביזיונו ידום וישתוק. היות וקשה לתזמן ביזיונות חיצוניים, הוא מסביר שדרך זו בעבודת ה' השווה לכל נפש, הם הבזיונות העצמיים של האדם מהיצר הרע שלו – שמבזה אותו על נפילותיו. העניין הוא לשמוע את הבזיונות של היצר הרע ולא להגרר איתו לשיג ושיח, אלא להתגבר ולהתחיל מחדש.

"העניין הוא לזעוק להקב"ה שלא משנה מה עובר עלי וקורה איתי, לא משנה אלו נפילות היו לי ואלו בזיונות היצר הרע העביר אותי בגללן, אני תמיד יודע בכל מאודי – אתה עמדי", מסביר הראל. "הנחמה היא שהקשר שלנו עם הקב"ה הוא נצחי, קשר שאף אחד בעולם לא יכול לנתק. החסד חוזר על עצמו בשיר, היות ועצם ההצלחה לבטוח בה' אחרי כל מה שהאדם עובר, היא החסד הכי גדול".

 

אתה עמדי  Iמילים: תהילים והראל טל I לחן וביצוע: הראל טל I הפקה מוסיקלית: אבי טל

אודות הכותב/ת

כתוב תגובה