הפסטיבלים חוזרים!

הפסטיבלים חוזרים – ובגדול: על הים, בכניסה חינם או שירה בציבור? אילו פסטיבלים מחכים לישראלים בקיץ ראשון ללא מגבלות קורונה? ואיך הפכה מוזיקת הג'אז לפייבוריט של הישראלים?

אחרי תקופה ארוכה של היעדרות וסגירה מוחלטת של תחום התרבות ומופעי הענק, חוזרים פסטיבלי הקיץ לשגרת פעילות. פסטיבל הקיץ הפותח הוא פסטיבל 'ג'אז על הים' אשר יערך בחופי הרצליה. במופע הפתיחה (יום ג' 25 למאי) יארח פסנתרן הג'אז הווירטואוז לאוניד פטשקה שנכלל ברשימת 100 נגני הג'אז הטובים ביותר של המאה העשרים את אגדת הג'אז רוי יאנג להופעה משותפת.

על במת הפסטיבל יופיעו בסדרת המופעים מגוון רחב של אגדות ג'אז בשילובים מוזיקליים מקוריים: זמרת הנשמה של הלאדינו יסמין לוי תופיע לצד הרכב הג'אז 'דפנה לוי והקלאסיקטס'. הכנרת, הזמרת והרקדנית  טניה וינוקור במופע המשלב סגנון ג'אז מהול במקצבים ספרדיים ולטיניים. אמן המרימבה וכלי ההקשה איתן זיו יביא לבמה כ- 60 כלי הקשה ויחד עם אמן כלי הנשיפה גל דהן יבצעו מוזיקת עולם ממקורות אפריקניים, אתניים וים תיכוניים. המופע 'ענקי הג'אז הישראלי'  יעשה כבוד למועדון הג'אז המיתולוגי 'בר-ברים' אשר פעל בתל אביב בשנות ה-60 וה-70. המנהל האומנותי של בר-ברים והמתופף האגדי אהרלה קמינסקי יארח את דני גוטפריד (פסנתר), אלברט פיאמנטה (סקסופון) ממלו גייטנופולוס (חצוצרה וסקסופון) ורם ארז  (קונטרבס) בתוכנית, אלתורים על נעימות מוכרות מעולם הג'אז, וקטעים מקוריים.

הכניסה חופשית למחוסנים ולמחלימים בהצגת תו ירוק. מידי יום שלישי שעות 19:30-21:00 עד סוף יוני

למידע נוסף: www.herzliya-marina.co.il

אודות הכותב/ת

כתוב תגובה