נשים קטנות

חנויות לילדים הן המקום היחיד בו את מצליחה למצוא בגדים במידה שלך? זה לא חייב להיות ככה. מדור סטיילינג לנשים במידות קטנות

החודש בחרתי לתת במה לנשים שנולדו כקטנות, אך גודלן כלל אינו מעיד על גדולתן הפנימית.

המדור שלפניכן נכתב והופק במיוחד לנשים שנאלצות להרים את מבטן אל העולם, כי כך ברא אותן הטבע. נשים שעייפות מלהישאר בצל בגלל גודלן המיוחד, כאשר מרבית הכותרות עוסקות במידות גדולות. נשים שמוצאות את עצמן בכל פעם מחדש בדרך לתופרת כי אין בגד שיושב עליהן בול במידה.

ללבוש את מהות הנשמה

המסע שלי עם חנה גפן, עובדת סוציאלית, מטפלת באומנויות ומתמחה בטיפול בטראומה מינית, התחיל כמעט לפני שנה וחצי. כל מה שחנה, שרגילה להיות בתפקידי השפעה ולעמוד מול קהל, ביקשה ורצתה הוא ללבוש את מהות הנשמה בנוחות, בשמחה ובנוכחות המרבית.

במהלך ההיכרות שלי עם חנה, גיליתי שהיא נוהגת לקנות בגדים בחנויות לבגדי ילדים, רק שם היא מוצאת פריטים במידתה. "מידות ילדים הן המידות היחידות שמתאימות לי", היא שיתפה אותי. האמת, נשארתי פעורת פה. האם אפשר למצוא בין בגדי הילדים בגדים שמשדרים נשיות, סמכותיות ומקצועיות? אם המטרה העיקרית והיחידה היא שהבגד יהיה נוח, מציאת בגדים ברשתות לבגדי ילדים היא הפתרון המתאים. אבל מה עם נוכחות בסיסית ועם הלב שרוצה בפשטות להיות כמו כולם? בהחלט מדובר באחד האתגרים הגדולים שנפלו בחלקי.

החיפוש היה לא פשוט. הדרכתי את חנה באילו חנויות אפשר למצוא בגדים נשיים במידות קטנות מאוד. ואומנם להגיע לתופרת באופן קבוע זה מעייף, אך במקרים מסוימים זה אכן הפתרון שנדרש. הראיתי לחנה ששמלות מקסי הן לא נחלת הגבוהות בלבד, ויש שמלות מקסי שהן קצרות יותר ומתאימות לנשים בעלות מידה קטנה. אבל אחד הדברים העיקריים שלמדנו ביחד הוא שלהיות אישה קטנה זה לא אומר לחוות את העולם כ"גדול עליי", וכדאי ללמוד להפריד בין המידה הקטנה של הבגד ובין הנפש והנשמה הענקית שגרה בתוכה.

לפני

אחרי

תיקון המידות: טיפים איך לעשות את זה נכון

שמלת מעטפת

אחד הפתרונות האולטימטיביים לנשים שלובשות מידות קטנות הוא שמלת מעטפת. השמלה מאפשרת התאמה נכונה למבנה הגוף ומעניקה נפח מחמיא, שנשים במידות אלה זקוקות לו.

 

להוסיף נפח

הטבע חנן אותך בגוף קטן ומיניאטורי, ולכן בגדים צמודים יבליטו בעיקר את עצמות גופך ולא את קווי המתאר שלו. הקפידי לבחור בגד שמתאים למתאר הגוף ולפרופורציות שלך, ומצד שני מוסיף מעט נפח למראה הכללי.

מקסי

אל תוותרי על חוויית האורך שיעניק גובה למראה הכללי. לבשי בגדים באורך מקסי, גם אם זה מצריך ממך לפנות לתופרת ולקצר את הבגד למידה המתאימה. הקפידי על פריטי מקסי בצבע אחיד וחלק, בלי הדפסים.

קטן עלייך

להיות אישה במידה קטנה לעיתים גורר תחושות של קטנוּת במקומות נוספים בחיים. עשי את הפרדה והשתמשי בבגדים ככלי מרפא. ברגע שתפגשי את בגד המקסי הראשון שיהלום את מבנה גופך, תגלי שהגובה והמידות הקטנות הם לא מכשול ליכולות שלך. תראי את עצמך כמסוגלת ויכולה בלי כל קשר למידות הגוף.

צילום: סיגל קרימולובסקי – צילום תדמית לעסקים, צילומי כלות ואירועים, 054-5902411

איפור: אודיה יהב איפור ושיער, איפור כלות, סדנאות איפור וקשירת מטפחות, 050-6733471

סטיילינג: ברוריה ברטלר

עוזרת סטייליסטית: ציפי בן יוסף

טוניקה לבבות: שופריא

בגדים ומטפחות: הדס

אודות הכותב/ת

הכותבת היא סטייליסטית, מנחה ומרצה, מפתחת השיטה "נפש בריאה בבגד מחמיא" ובעלת בית הספר האינטרנטי "מתלבשות מהנשמה". | [email protected]

כתוב תגובה