אביעד בסינגל חדש לכבוד ירושלים

אחרי אלבום הבכורה 'לכבודך' ולא מעט סינגלים מוצלחים שיצאו בעקבותיו – 'עבדים', 'כמה אני רוצה' ו'יש עניין' שהפך ללהיט של פורים האחרון – יוצא הזמר והיוצר אביעד דרף בסינגל חדש, אישי ומרגש אותו כתב על ירושלים, בלחנו של יונתן שחר

הזמר והיוצר אביעד דרף הוציא לנו סינגלים שמעטרים את ימות השנה. את 'כמה אני רוצה' פגשנו בחודש אלול, בחג הסוכות התארחנו עם 'עולו אושפיזין', בפורים האחרון התהפכנו ושמחנו עם 'יש עניין'.

כעת, מוציא אביעד שיר חדש לכבוד ירושלים, שכוחו כמובן יפה לכל ימות השנה. השיר 'באנו שוב'– מדבר על שיבת ישראל לארצו, ובפרט לירושלים עליה חלמו במשך דורות. השיר מפרט את החלומות על ירושלים ואת המציאות המתגשמת מול עיננו. עין בעין ומילה למילה. חלום מול התגשמות. לא סתם הגדיר אותו מאור שושן, המפיק המוסיקלי של השיר (ושל ישי ריבו, עקיבא ואסף הרוש) כ'ירושלים של זהב 2021'.


"אשתי יונה, הגיעה ממשפחה של עולים מצרפת, ואצלי עלו מתימן, יש לנו במשפחה עוד כמה עדות ואפילו ביום העצמאות הזמינו אותנו להדליק משואה כמשפחה שבה הכי הרבה עדות בישוב שלנו, נחליאל. אני חי את קיבוץ הגלויות, את החלומות על ירושלים, ואוהב את ירושלים בכל נימי נשמתי", משתף אביעד.

 

על הלחן המופלא, אחראי המוסיקאי יונתן שחר. השניים מנגנים יחד מידי יום חמישי ב'זולה של חצרוני' בירושלים. "כתבתי את השיר ושלחתי ליונתן, לשאול אם יש לו רעיון ללחן. תוך חמש דקות הוא שלח לי את הלחן לשיר במלואו. מתחילתו ועד סופו", נזכר אביעד, שאף מספר כי את הקשר ל'ירושלים של מטה' הוא מייקר לא פחות מאת הקשר ל'ירושלים של מעלה': "ומי באמת יודע מה למטה ומה למעלה, העיקר שצחוק נשמע ברחובות העיר, ונערים וזקנים מהלכים בה", הוא מסכם.

בימים אלו נמצא אביעד בעיצומו של סבב הופעות של שיריו והסיפורים מאחוריהם.

 

לפרטים נוספים: יוסף ארנפלד 050.6962026 | [email protected]

אודות הכותב/ת

כתוב תגובה