השפעת משבר הקורונה על מצב התרומות בישראל: עמותת שניר המסייעת לנזקקים במגוון מישורים חווה ירידה בתרומות בשיעור של כ-30%

מחקר חדש של המכון למשפט ופילנתרופיה באוניברסיטת תל אביב ובאוניברסיטת בן-גוריון על ידי עו"ד גליה פיט וד"ר חגי כץ, קובע כי במהלך התפרצות נגיף הקורונה הארגונים החברתיים סבלו מירידה חדה של כ-20% בשיעור התורמים ובד בבד בירידה בת 12% בסכומי התרומה, בהשוואה לנתוני שנת 2019.

מחקר חדש של המכון למשפט ופילנתרופיה באוניברסיטת תל אביב ובאוניברסיטת בן-גוריון על ידי עו"ד גליה פיט וד"ר חגי כץ, קובע כי במהלך התפרצות נגיף הקורונה הארגונים החברתיים סבלו מירידה חדה של כ-20% בשיעור התורמים ובד בבד בירידה בת 12% בסכומי התרומה, בהשוואה לנתוני שנת 2019.

נתונים אלו אינם מפתיעים את בכירי עמותת שניר. בעמותה חווים ירידה בתרומות בכ30% , כאשר כל תרומה חשובה מאד, במיוחד כאשר התרומות באות מאנשים פרטיים וחברות. כל תרומה אשר מגיעה לעמותה, מועברת ישירות לסיוע לנזקקים ולחיילים בודדים משוחררים שפונים אליה. סל מזון למשפחה בת 5 משפחות עולה כ-500 ₪ אשר מספיק לשבועיים, עלות הובלה בממוצע 1000 ₪ לחייל בודד משוחרר אשר רק השתחרר וצריך להעביר את הדברים שלו לדירה חדשה, סגירת חובות לארנונה, מים חשמל ועוד. 

כדי שבעמותה יוכלו לסייע ולפתור ככל האפשר את המצב שאליהם מגיעים המשפחות והנזקקים, יש צורך לגייס יותר כסף ובעקבות הקורונה. 

בנוסף לכך, מהמחקר שאוניברסיטה תל אביב פרסמה עולה כי בעוד ששיעור ההתנדבות הכללי נותר יציב יחסית (אף כי בחודשיים הראשונים של משבר הקורונה חלה ירידה בסך 19% ביחס לממוצע של שנת 2019), בשיעור המתנדבים בארגונים, לעומת זאת, חלה ירידה עקבית מ-12.6% ל-8.1%. 

שיעור המתנדבים בעמותת שניר ירד ב-25%.  המנדבים של העמותה בודקים באופן אישי כל אחת מהפניות לעזרה, על ידי הגעה פיזית למשפחה במצוקה כדי לבדוק את אמיתות הנתונים. בעמותה חווים קושי רב בגיוס מתנדבים שמוכנים לבדוק את המקרים באוזר הצפון ובדרום הארץ. ייוחד המתנדבים במיוחד בביקורי הבית חשוב לעין שיעור, כדי שהעמותה תוכל לבדוק את אמיתות המקרים ולסייע במקרים קשים באמת.

בימים אלה העמותה מגייסת מתנדבים מכל הארץ לטובת ביקורי בית אצל המשפחות הנזקקות. 

עמותת שניר הוקמה בשנת 2010 למען שוויון הזדמנות בקרב האוכלוסיות החלשות בישראל לרבות משפחות חד הוריות, חיילים בודדים, קשישים , ילדים , חולים וניצולי שואה. העמותה משמשת עבורם כתובת ומענה לצרכי חרום אשר אינם זמינים להם ואינם ניתנים במערך שרותי הרווחה. צרכים אלו כוללים מזון, ציוד בית בסיסי כמו מיטה, מקרר או מחשב לילד, שיפוץ דירה של ניצול שואה, חינוך לילדים ועוד.

העמותה מאפשרת לשכבות האוכלוסייה החלשות לחיות חיים שוויוניים משמעותיים ואיכותיים לאורך כל חייהם, תוך יישום ערך הערבות החברתית ההדדית.

העמותה פועלת באמצעות מערך מתנדבים ״המלאכים של שניר״ הפרוסים בכל רחבי הארץ.

אתר עמותת שניר: www.snir-il.org

להצטרפות להתנדבות בעמותה: https://forms.gle/cTURYADdVnkctgsV9

להצטרפות לקבוצת וואצאפ "המלאכים של שניר" בוואצאפ שמספרו 036210423 או בלינק: 

https://chat.whatsapp.com/LQ7560XEDZUDbq3yLZ9YwZ

אודות הכותב/ת

כתוב תגובה