להתנדב בקליק

תמיד רציתם להתנדב אבל לא ידעתם איך תוכלו לתרום? מיזם חדש מאפשר לכל אחד להתנדב לפי הכישורים שלו, לתרום ולהיתרם

בזכות הקדמה הטכנולוגית שממשיכה בצעדי ענק ומפתיעה כל פעם מחדש, מעולם לא היה קל יותר לעשות חסדים כפי שניתן לעשות זאת היום. מסתבר שהפיתוחים הטכנולוגיים לא פוסחים גם על תחומי ההתנדבות ועזרה לזולת ומעניקים לנו מגוון רחב של אפשרויות בלחיצת כפתור.
אחד הפיתוחים המעניינים שרואה אור ממש בימים אלו הוא המיזם "גיפטד", מאפשר למצוא תחום התנדבות לפי הפרמטרים שהמתנדב בוחר וזאת מבלי לצאת מהבית. 

מי שעומדות מאחורי המיזם הן ענת ארד ושרית ארז שמגיעות עם נסיון של 15 שנים בתעשיית ההייטק ורזומה מכובד בתחום האימון האישי.
"מהרקע שממנו הגענו, היה נראה לנו מאוד טבעי להשתמש בטכנולוגיה וברשת כדי לגרום לאנשים לממש את עצמם בהתנדבות, לתרום לחברה, ולמי שצריך את זה" מספרות ארד וארז.

להתנדב מתוך כישרון. צילום מסך מתוך אתר גיפטד

הלינקדין של ההתנדבות
הבשורה העיקרית של המיזם היא שהמתנדב יוכל לבחור בעצמו את ההתנדבות הרצויה ולא להשתבץ באופן אוטומטי להתנדבות שכבר קיימת. בזכות זאת, ההתנדבות יכולה להיות כל דבר שניתן לעלות על הדעת – סדנת היפ הופ לנוער בסיכון, לימוד מתמטיקה לילד אומנה, צביעת דירה ותיקונים לחסרת אמצעים, פעילות יצירה לקשישים ועוד.

המיזם פועל באמצעות אתר אינטרנט בו מתנדבים יכולים לפרסם את הצעתם בהתאם לכישורהם, היקף שעות שמתאים להם ואזור בארץ בו ירצו להתנדב. אירגונים ועמותות המחפשים מתנדבים יאתרו את האנשים המתאימים לפי הפרמטרים שהוזנו באתר המיזם.  

"בתקווה להגדיל באופן משמעותי את היקף ההתנדבות בישראל ". ענת ארד ושרית ארז, יזמיות גיפטד

"רצינו לאפשר לאנשים להתנדב בהתאם לכישורים שלהם. הרבה אנשים מחפשים להעניק את מה שהם אוהבים לעשות, בזמן שנוח להם. עד היום, הליך חיפוש ההתנדבות המתאימה, המדויקת, לעיתים היה מתיש מידי או בלתי אפשרי לאנשים מסוימים, ולכן היה חסם כניסה להתנדבות". מציינות ארד וארז.

כמו כן, מוסיפות השתיים, בישראל כיום ישנם כ- 1.1 מיליון מתנדבים שמצהירים כי הם מרוצים יותר מחייהם, אופטימיים יותר, וחשים הרבה פחות בדידות כתוצאה מהתנדבותם.
"כולנו תקווה שבעזרת השיטה שפיתחנו לאיתור מתנדבים, נוכל להגדיל באופן משמעותי את היקף ההתנדבות בישראל" מסכמות ארד וארז.

כתובת האתר של המיזם https://www.begifted.org/.

 

אודות הכותב/ת

כתוב תגובה