מתחילים להתאמן?

בהשראת האולימפיאדה, 4 טיפים לחזרה לכושר!

המציאות היא שכולנו יכולים לפנות זמן כדי להוסיף פעילות גופנית לחיינו. תירוצים רק יפגעו בנו בטווח הארוך. לא כדאי לחכות לחשש לבריאותנו ש"ייאלץ" אותנו לטפל בנושא. עדיף לשפר את חיינו כבר עכשיו.

סמנתה קלייטון–  ראש מחלקת חינוך גופני בהרבלייף מעניקה  טיפים שיעזרו לכם לשלב אימון ביום שלכם:

  1. התעוררות נכונה – בוקר שמתחיל בטוב:

הפעילו את השעון המעורר 30 דקות מוקדם יותר!  נשמע כמו עצה מובנת מאליה?  בהחלט נדרשת מוטיבציה כדי לא ללחוץ על כפתור ה"נודניק" ולחזור לישון. בשבועות הראשונים לבשו טרנינג נוח לשינה או הניחו את בגדי האימון ונעלי הספורט שלכם ממש ליד המיטה. כשהשעון המעורר יתחיל לזמזם, גרבו את הגרביים והנעליים לפני שתקומו לכבות אותו. כשהגוף שלכם יתרגל ללוח הזמנים החדש, הוסיפו 10 דקות כדי שתוכלו להסתרק ולצחצח שיניים לפני שאתם יוצאים.

  1. נוחות זו לא מילה גסה:

אימון בבית או קרוב לבית הוא הדרך הטובה ביותר להתחיל, מכיוון שהוא מבטל כל תירוץ שאולי יהיה לכם לגבי הצטרפות לחדר הכושר או הצורך להגיע למקום כלשהו. אין ספק, ריצה על חוף הים בזריחה אולי נשמעת כמו רעיון מצוין, אבל במציאות אתם כנראה צריכים להשלים את האימון שלכם ולהתארגן מהר ככל האפשר.

  1. תוכנית חלופית:

אם אתם לא אנשים של בוקר, הגיע הזמן לתוכנית חלופית: הליכת צוהריים. קבעו אותה כפי שהייתם קובעים תור לרופא השיניים או למספרה. זה מצחיק שלא היינו חולמים לא להסתפר, אך לפעמים אנחנו מתעלמים מהדאגה לבריאות שלנו. ארזו את בגדי האימון שלכם וקחו אותם איתכם לעבודה

גם הפסקה של חצי שעה תספיק ואם תבקשו מחבר לעבודה שיצטרף אליכם, זה יספק לכם את המוטיבציה הנוספת לא לדלג על אימון.

  1. חוק הצבירה:

אם קשה לכם למצוא 30 דקות מלאות, נסו לבצע לפחות שלושה אימונים קצרים יותר. זה בסדר לצבור את זמן האימון לאורך היום.

  • אפילו עבור אימהות הנמצאות בבית עם ילדים צעירים, זו מטרה ריאלית משום שלהשגיח על ילד במשך 10 דקות בזמן אימון היא מטרה ריאלית.
  • אם אתם עובדים במשרד ויושבים כל היום, נסו לפנות 10 דקות כדי להימתח או להסתובב במשרד. זה עשוי לשפר את רמת האנרגיה והריכוז שלכם.

זיכרו: הפיכת הפעילות לחלק מאורח החיים שלכם ולא למטלה מקלה על השגת התוצאות!

אודות הכותב/ת

כתוב תגובה