נשות הגשם

גשם נקרא גם גבורות, גבורות גשמים, וכשאת שמחה – הקב"ה אומר, התגברת על העצבות? בזכותך אגשים גשם על כל העולם.

אתה גיבור לעולם ה'… משיב הרוח ומוריד הגשם".
מדוע זו גבורה להוריד גשם? כי ה' מתגבר. בכל שנה הוא רוצה לשטוף אותנו במבול נורא והוא אומר לא, אני מתגבר על הכעס שלי ומוריד להם גשמי ברכה.

כותב רבי חיים פלאג'י: גשמים שיורדים בעשרת הימים האחרונים של תשרי הם הגשמים המבורכים ביותר בעולם. הגשמים הללו (בלבד) נקראים יוֹרֶה, וכשהם יורדים האוצרות נפתחים, כל הישועות שלך נפתחות בשמים. וחדי השכל יודעים להתפלל ברגע של הגשם הראשון, ובאותו רגע ה' יורה באצבעו על ישועתם. מי שזוכה להתפלל בשעת היורה, הקב"ה יורה באצבעו: רוצה חתן? הנה. הפרנסה שלך? זה כאן. העבודה שאת צריכה – זה זה. הרפואה שאת זקוקה לה – שם. מי שלא מתפלל בזמן הגשם הראשון מפספס בגדול.
מסביר הבן איש חי: לקדוש ברוך הוא יש צרור מפתחות. אלה המפתחות היחידים שאינם בידייך: מפתח של לידה וזיווגים, מפתח של גשם ופרנסה ומפתח של תחיית המתים.
ברגע שיורד גשם, זה סימן שה' מחזיק כעת בידיו את צרור המפתחות. תבקשי, הצרור כבר בידיו – מה זה בשבילו עכשיו לפתוח לך את החדר של הפרנסה? את החדר של תחיית המתים? לפתוח לך את החדר של הזיווג? כתוב "רב להושיע" – משיב הרוח ומוריד הגשם. את הישועות ששמורות לך תוכלי לקבל כשנושבת רוח ויורד גשם. תבקשי. ולפני כן כתוב "מחייה המתים". איך נדע שתחיית המתים מגיעה? כי אז יהיה בעולם ריח של הגשם הראשון. כשנריח בעולם את ריח הגשם הראשון, זה מעיד על כך שהמתים חיים. אם תיטיבי – שאת האמת היא שלהיות אישה שמחה או להיות אישה מודה זה להיות גיבורה. כי בגירוש מגן עדן זכתה חוה בקללה "הרבה ארבה עצבונך והרונך בעצב תלדי בנים ואל אישך תשוקתך". אישה, את תמיד תהיי עצובה. זה המצב המוּלד שלך בבוקר. להיות עצובה – תמיד, ובקשר לשני נושאים: ילודה וזוגיות.

מניסיוני כרבנית ומקשיבנית, באמת אלה שני הצדדים שאני מכירה בעולם. אלה שקמות בבוקר ואומרות "מתי אני אפגוש אותו? מתי אני אפגוש אותו?" ומנגד, אלה שקמות בבוקר ואומרות "למה פגשתי אותו? למה פגשתי אותו?". ויש את אלה שאומרות "אני רוצה ילד, אני רוצה ילד!", ומנגד אלה שאומרות "די, שתתחתן כבר. היא כבר בת שלוש וחצי".

איזה גיבורה את, בזכותך אגשים גשם. גשם, אילוסטרציה

אישה שמחה היא אישה גיבורה אף על פי כן. אף על פי שיש לה ילדים ואף על פי שאין לה ילדים. אף על פי שיש לה בן זוג ואף על פי שאין לה בן זוג. אישה שמחה מורידה גשם. לגשם קוראים גבורות – גבורות גשמים. אתה גיבור, לעולם, ה'! כשהוא רואה אותך מתגברת על היצר הראשוני שנקרא עצבות, הוא אומר: איזו גיבורה את. בזכותך אגשים גשם על כל העולם.
עכשיו אנחנו מבינות מדוע ה' לא שעה למנחתו של קין. כי פניו של קין היו נפולות מההתחלה! הוא היה יהודי עצוב. נכון שהוא הראשון בהיסטוריה שמביא קורבן, אבל ככה? בפנים כאלה? לא רוצה ממך ולא מידיך. ומה ה' אומר לקין? "הלוא אם תיטיב שאת ואם לא תיטיב לפתח חטאת רובץ". קורא את זה האור החיים הגאון: אם תיטיבי, אם יהיו לך פנים טובות ומאירות – שׂאת. כל מה שתעשי היום יתנשא ויצליח. ואם לא תיטיבי בפתח, אם בפתח ההתחלה של היום שלך אין לך פנים מאירות, אז חטאת רובץ. חטאת תרבוץ על כל מה שתעשי היום. הכול יצא לך עקום.
במילים אחרות, אומר האור החיים הקדוש: יהודייה – קומי בשמחה. פתחי עיניים ואמרי: ישתבח שמו, מודה אני, איזה כיף, עוד מעט הולכים לבית ספר. אם את קמה מקטרת – ה' אומר איכסה, קין שכמותך, לכי מפה. ואם את מאירה פנים בשנייה שאת קמה בבוקר, יושבת על המיטה ומחייכת חיוך ענק – זהו, היום שלך יתנשא.

אודות הכותב/ת

כתוב תגובה